Переклади
shar_pokrytij_flagami_mira1-600x599Центр іноземних мов «Азбука Світу» здійснює усі види перекладів : послідовний, синхронний, письмовий.

Перекладаємо різноманітні тексти: художні, наукові, технічні, медичні, ділові, а також здійснюємо кваліфікований переклад документів із нотаріальним завіренням.
Апостиль та легалізація документів.

Швидко, якісно та за помірні ціни.

   Корисно знати

   Апостиль — спеціальний штамп, що відповідно до Гаазької конвенції про скасування вимог легалізації іноземних офіційних документів, (підписана 5 жовтня 1961 року, в Україні набула чинності 22 грудня 2003 року), проставляється на офіційних документах, виданих в установах і організаціях країни учасника Гаазької конвенції, і не вимагає подальшого завірення чи легалізації, визнається офіційними органами всіх держав-учасниць Конвенції. Апостиль засвідчує дійсність підпису та компетенцію особи, що підписала (видала) офіційний документ, а також, в окремих випадках, дійсність штампа або печатки, що скріплює документ. Апостиль може не використовуватися, якщо існують правові підстави, що скасовують або спрощують легалізацію документа виданого окремою державою.

    Застереження Бельгії щодо дії Конвенції у правовідносинах з Україною знято з 05 липня 2004 року.

    Застереження Німеччини щодо дії Конвенції у правовідносинах з Україною знято з 22 липня 2010 року.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 року № 61 повноваження на проставлення апостиля надано:

   Міністерству юстиції України — на документах, що видаються органами юстиції, судами та оформляються нотаріусами України;

apostil

   Міністерству освіти і науки — на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, організаціями, що стосуються сфери освіти і науки;

   Міністерству закордонних справ України — на всіх інших видах документів.

   Апостиль проставляється на вимогу особи, що підписала документ, або будь-якого пред'явника документа.

   Не проставляється апостиль на документах, виданих закордонними дипломатичними установами України, адміністративних документах, що мають пряме відношення до комерційних або митних операцій, документів, що мають характер листування, а також на оригіналах, копіях та фотокопіях паспортних документів, військових квитків, трудових книжок, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчень особи, нормативно-правових актів, роз`яснень та правових висновків щодо їх застосування.

   Апостиль має форму квадрата зі стороною 10?10 см, в якому розміщується такий текст.